ID # 2959368Model # GABR36-LP-PP
Hestan 36-Inch Built-In Propane Gas Grill W/ Rotisserie - Lush - GABR36-LP-PP
Rebate
Buy a Hestan Grill, Get 15% Off Additional Qualifying Products
  • Durable powder coated stainless steel panels in Lush signature color finish
Fuel Type
PropanePropanePropanePropane
Size
Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")
Infrared Main Burner
Not AvailableNot AvailableOne InfraredOne Infrared
Primary Color
PurpleStainless SteelPurpleGray
Cutout Width
35"35"35"35"
Cutout Height
12"12"12"12"
Width
36"36"36"36"
Height
29.5"29.5"29.5"29.5"
Depth
32.437"32.437"32.437"32.437"