ID # 2959362Model # GABR36-LP-WH
Hestan 36-Inch Built-In Propane Gas Grill W/ Rotisserie - Froth - GABR36-LP-WH
Rebate
Buy a Hestan Grill, Get 15% Off Additional Qualifying Products
  • Durable powder coated stainless steel panels in Froth signature color finish
Fuel Type
PropanePropanePropanePropane
Size
Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")
Infrared Main Burner
Not AvailableNot AvailableOne InfraredOne Infrared
Primary Color
WhiteStainless SteelWhiteGray
Cutout Width
35"35"35"35"
Cutout Height
12"12"12"12"
Width
36"36"36"36"
Height
29.5"29.5"29.5"29.5"
Depth
32.437"32.437"32.437"32.437"