ID # 2959317Model # GMBR36-NG-BG
Hestan 36-Inch Built-In Natural Gas Grill W/ Sear Burner & Rotisserie - Tin Roof - GMBR36-NG-BG
Rebate
Buy a Hestan Grill, Get 15% Off Additional Qualifying Products
  • Durable powder coated stainless steel panels in Tin Roof signature color finish
Fuel Type
Natural GasNatural GasNatural GasNatural Gas
Size
Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")
Infrared Main Burner
One InfraredOne InfraredNot AvailableNot Available
Primary Color
RedStainless SteelRedTeal
Cutout Width
35"35"35"35"
Cutout Height
12"12"12"12"
Width
36"36"36"36"
Height
29.5"29.5"29.5"29.5"
Depth
32.437"32.437"32.437"32.437"