ID # 2912000Model # AXEDSP-30H
Alfresco 30 X 33-Inch High Profile Sealed Dry Storage Pantry - AXEDSP-30H
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
3-4 Weeks
Frequently Bought Together
Key Features
  • Unbranded look with no logos on pantry is ideal for matching with any brand of grill
  • Stainless steel construction for outstanding durability
  • Four drawers and an adjustable wire shelf for versatile storage options
  • Tall 33-inch profile allows more storage than the low profile alternative
Related Departments
Free Shipping
Leaves Warehouse3-5 Business Days
Rebate
View Item
Rebate
View Item
Cut Out Height
31 3/4"19 3/8"19"19"
Material
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Cut Out Width Range
20 - 29 7/8"30" And Up30" And Up30" And Up
Cut Out Depth Range
20" And Up20" And Up20" And Up20" And Up
Made in USA
YesYesYes--
Class
PremiumPremiumPremiumPremium
Number Of Doors
2222
Mounting Type
RaisedRaisedFlushRaised
Cut Out Width
Cut Out Depth
23 3/8"23 3/8"24 1/2"25"
Collection
AXEAXEProfessionalVentana
Width
30"42"36"36"
Cut Out Height Range
21" And Up19 - 20 7/8"19 - 20 7/8"19 - 20 7/8"
Includes Trash Bin
NoNoNoNo
Door And Drawer Combo
NoNoNoYes
Main Category
StorageStorageStorageStorage
Includes Tank Holder
NoNoNoNo
Includes Paper Towel Holder
Primary Color
Orientation
HorizontalHorizontalHorizontalHorizontal
Storage Type
Shelf & DrawersShelf & Drawers--Shelf & Drawers
Height
33.37"21"23.38"23"
Depth
25.5"25.5"18"25.25"