ID # 2545020Model # PFTRIM36
ProFire Trim Kit For 36-Inch Built-In Grills - PFTRIM36
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
5-7 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
Constructed of stainless steel
  • Designed to support your 36 inch ProFire grill
  • Designed for when the built-in opening does not have a bottom
  • Can also be used as a frame for a polished look
This ProFire trim kit features all stainless steel construction. Designed to support your 36 inch ProFire grill when your built-in opening does not have a floor. Can also be used as a frame to put that finishing touch on your island opening.
Related Departments
Customer Reviews
Be the first to write a review!
Questions & Answers
Question:
What are the exterior dimensions?Was This Helpful?
Answers:
Asked by DCWB | Answered by Wesley
Compare Similar Items
Current Item
Free Shipping
Leaves Warehouse5-7 Business Days
Width
38 3/4"26.25"24.5"--
Cut Out Width Range
30" And Up----20 - 29 7/8"
Cut Out Height Range
1 - 12 7/8"----21" And Up
Cut Out Depth Range
20" And Up------
Made in USA
Yes----No
Material
Stainless Steel----Stainless Steel
Primary Color
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Designed For
36 Inch------
Cut Out Width
36 1/2"----25"
Cut Out Height
10"----34 1/2"