ID # 2545019Model # PFTRIM27
ProFire Trim Kit For 27-Inch Built-In Grills - PFTRIM27
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
5-7 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
Constructed of stainless steel
  • Designed to support your 27 inch ProFire grill
  • Designed for when the built-in opening does not have a bottom
  • Can also be used as a frame for a polished look
This ProFire trim kit features all stainless steel construction. Designed to support your 27 inch ProFire grill when your built-in opening does not have a floor. Can also be used as a frame to put that finishing touch on your island opening.
Related Departments
Free Shipping
Leaves Warehouse5-7 Business Days
Width
29 3/4"23.75"21.25"19"
Cut Out Width Range
20 - 29 7/8"--20 - 29 7/8"1 - 16 7/8"
Cut Out Height Range
1 - 12 7/8"--21" And Up21" And Up
Cut Out Depth Range
20" And Up------
Made in USA
Yes--NoNo
Material
Stainless Steel--Stainless SteelStainless Steel
Primary Color
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Designed For
27 Inch------
Cut Out Width
Cut Out Height
10"--33"34"