ID # 3202004Model # RVH36A-SP4
RCS 4-in Spacer for 36-in Vent Hood - RVH36A-SP4
304 Stainless steel
  • Fits 36" vent hood only
  • 4 Inches deep
  • Fits between wall and the vent hood
Enhance your outdoor kitchen setup with the RVH36A-SP4, precisely engineered to provide a 4 inch spacing solution specifically for the 36 inch Vent Hood.
Mounting Type
Wall MountWall MountWall MountUnder Cabinet
Hood Style
StandardStandardStandardInsert
Approved For Outdoor Use
YesYesYesNo
Width
36"48"36"40.38"
Depth (Front to Back)
4"4"8"18"
Height
17.625"17.625"17.625"4"
Depth
4"4"8"18"