ID # 3197573Model # PFFRIG24
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
5-7 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
  • Spacious 5 cu. ft. capacity with three adjustable shelves to easily store food, drinks, and more
24 Inch Built-In or Freestanding Outdoor-Rated Stainless Steel Refrigerator with Glass Door
Learning Center
Manufacturer Downloads
Warranty
ProFire provides a lifetime warranty for this product. Labor not included.
Refer to manufacturers manual for full warranty details.
Related Departments
Free Shipping
Leaves Warehouse5-7 Business Days
Capacity
Refrigerator Capacity
Venting
Front VentingFront VentingFront VentingFront Venting
Ul Approved
YesYesYesYes
Cutout Width
24"26"25 7/8"24"
Cutout Height
34"35 1/8"34 1/8"35 1/8"
Color
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Hinge Type
Field Reversible--Field Reversible--
Door Type
DoorDrawerDoorDrawer
Glass Door
YesNoNoNo
Lock
YesNoYesYes
Cutout Depth
24"24 3/4"26 11/16"24"
Configuration
Built-InFreestandingFreestandingFreestanding
Unit Size
CompactCompactCompactCompact
Energy Star Compliant
YesNoNoYes
Self Closing Door
NoNoNoNo
Cooling System
CompressorCompressorCompressorCompressor
Exterior Material
Cabinet Color
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelBlack
Interior Material
Stainless SteelStainless SteelPlasticPlastic
Shelf Material
Wire--Glass--
Number Of Shelves
3--32
Cooling Type
Forced AirForced AirForced AirForced Air
Refrigerant Type
R-600aR-134aR-600aR-600a
Control Type
DigitalDigitalDigitalDigital
Volts
115 Volts115 Volts115 Volts115 Volts
Amps
1.2 Amps1.3 Amps15 Amps15 Amps
ADA Compliant
NoNoNoNo
Sabbath Mode
YesYesYesYes
Door Alarm
YesNoNoYes
Water Filtration
NoNoNo--
Door Storage
No--NoNo
Width
23.43"24"23.81"23.5"
Height
33.66"34.125"34.13"33.625"
Depth
22.76"25.75"23.63"21.25"