ID # 3192257Model # SB-FS-75-BL
SunBriteTV Solis Series 75-in Full Sun 4K UHD HDR Outdoor TV - SB-FS-75-BL
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
3-5 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
Ultra-bright 1,500-nit anti-glare LED delivers stunning clarity, even in full sun
  • Eco Bright RGB-W for brighter images, lower power use, and longer life in full sun
  • Weatherproof Smart TV Built for full-sun outdoor areas
  • Built-In Smart TV with WebOS - stream shows, movies, music, and more from your favorite apps
  • Built-In Wi-Fi & Bluetooth 5.0 for easy streaming and device pairing
Free Shipping
Leaves Warehouse3-5 Business Days
Leaves Warehouse1-3 Business Days
View Item
Mount Type
No MountNo MountWall MountNo Mount
TV Type
LEDLEDLEDLED
Screen Size
74 1/2"75 Inch75"75"
Screen Resolution
2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD
Smart TV
YesYesYesYes
HDMI Inputs
3343
Size
75 Inch75 Inch75 Inch75 Inch
Screen Refresh Rate
60 Hz120 Hz120 Hz60 Hz
Mount Pattern
400 X 400400 X 400400 X 400--
Primary Color
BlackBlackBlackBlack
Aspect Ratio
Maximum Resolution
3840 X 21603840 X 21603840 X 21603840 X 2160
Dynamic Contrast Ratio
1100:1----4,000:1
USB Port
Sun Exposure
Full SunPartial SunFull SunFull Sun
Composite Inputs
2None--1
PC Input
YesNoYesNo
RF Antenna Input
YesYes--Yes
Audio Outputs
21--1
Speaker Output Power
20W40W--16W
Ethernet Port
YesYesYesYes
Operating Temperature
-32 To 122-22 To 122 F-22 To 125-4 To 122
Non Operating Temperature
-24 To 140-22 To 122 F---24 To 122
Series
SolisThe TerraceG300Aurora
Size Range
66" And Up------
Width
67"66.6"65.6"67.6"
Height
39"38.6"37.8"39.72"
Depth
4"2.7"2.8"4.76"