ID # 3178390Model # G200-QLED-085
Sale
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
3-5 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
Experience best-in-class motion w/ Motion Rate 240 & MEMC Frame Insertion ensuring smooth playback
  • Game Accelerator 120 & Auto Game Mode minimizes input lag & optimizes performance
  • Elevate your sound with Dolby Atmos, Enhanced Dialogue Mode for clearer speech and DTS Virtual
  • FullView 360 Metal Bezel-less design offers an elegant edge-to-edge glass look
Current Item
TV Type
LEDLEDLEDLED
Screen Size
85"84 1/2"85"85"
Screen Resolution
2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD
Smart TV
YesYesYesYes
Mount Type
Wall MountWall MountWall MountWall Mount
HDMI Inputs
4334
Size
85 Inch85 Inch85 Inch85 Inch
Screen Refresh Rate
120 Hz60 Hz60 Hz60 Hz
Mount Pattern
600 X 400200 X 200200 X 200600 X 300
Primary Color
BlackBlackBlackBlack
Aspect Ratio
Maximum Resolution
3840 X 21603840 X 21603840 X 21603840 X 2160
USB Port
Sun Exposure
Partial SunPartial SunPartial SunShade
PC Input
YesYesYesYes
Ethernet Port
Operating Temperature
-22 To 125-24 To 125-24 To 125-22 To 125
Series
G200S100S200G100
Width
74.4"74.8"74.5"74"
Height
42.9"42.7"42.6"42"
Depth
2.9"1.1"1.9"3"