ID # 3173215Model # TUR-24D-OP-C~DSK-078-H01
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
12-16 Weeks
Frequently Bought Together
Key Features
  • Industry exclusive, 300―series stainless steel interior and exterior
  • Rated for both beverage and open food storage
  • TruLumina LED lighting gently illuminates your product & allows you to choose from 14 colors
Current Item
Capacity
Food Safety Certified
YesYes--No
Outdoor Rated
Yes------
Door Color
Blue------
Temperature Range
33 - 47 Degrees33 - 47 Degrees33 - 50 Degrees34 - 42 Degrees
Control Type
DigitalDigitalDigitalDigital
ADA Compliant
NoNoNoNo
Venting
Front VentingFront VentingFront VentingFront Venting
Refrigerator Capacity
Commercial
NoNoNoNo
Cutout Width
24"24"24 1/4"24"
Cutout Height
34 1/2"35"34 1/2"34"
Cabinet Color
BlackStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Exterior Material
Painted MetalStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Shelf Material
Wire------
Cooling System
CompressorCompressorCompressorCompressor
Cooling Type
Forced AirForced AirForced AirForced Air
Refrigerant Type
R-600a--R-290R-134a
Volts
115 Volts120 Volts--120 Volts
Amps
1.9 Amps15 Amps2.1 Amps15 Amps
Energy Star Compliant
YesYesNoYes
Sabbath Mode
NoYesNoNo
Door Alarm
YesYesYesYes
Door Storage
Lock
NoNoYesYes
Cutout Depth
24"24"23 3/4"24"
Self Closing Door
NoNoYesNo
Door Type
DrawerDrawerDrawerDrawer
Glass Door
Configuration
Built-InFreestandingFreestandingFreestanding
Unit Size
CompactCompactCompactCompact
Number Of Drawers
Width
23.88"23.87"27.875"23.875"
Height
34.25"34"34.25"33.75"
Depth
23.88"23.72"21.75"21.5"