ID # 3171946Model # EF39FMPFSMG
Eurofase 316 Marine Grade Stainless Steel Flush Mount Kit for 39 Inch Patio Heaters - EF39FMPFSMG
Key Features
18 Gauge 316 Stainless Steel Construction
Ideal for both indoor and outdoor applications in commercial or residential settings, this frame is compatible with all Eurofase 39 inch patio heaters (EF15, EF20, EF25, EF40 and EF50 series). Crafted from durable 316 Marine Grade stainless steel, it is built to withstand the elements, ensuring long-lasting performance. Eurofase provides these Flush Mount Kits in a standard Stainless Steel, Black or White finish and offers the option to upgrade a custom finish to complement any patio decor. Please verify input voltage with a certified electrician prior to ordering.
Width
17"------
Height
4"------
Depth
48"------