ID # 3167311Model # TUWADA-24-RS-A~078-H04
Food Safety Certified
YesYesYes--
Outdoor Rated
YesYesYes--
Door Color
BlueOverlay Panel ReadyStainless Steel--
Temperature Range
40 - 65 Degrees40 - 65 Degrees40 - 65 Degrees40 - 68 Degrees
Commercial
YesYesYesNo
Cutout Width
24"24"15"--
Shelf Material
WireGlassGlassVinyl Coated Steel W/Stainless Steel Front
Amps
0.8 Amp1.9 Amp1.9 Amp1.9 Amps
Lock
NoNoYesNo
Cutout Depth
24"24"24"--
Glass Door
NoYesYesNo
Configuration
Built-InBuilt-InBuilt-InFreestanding
Humidity Control
NoNoNo--
Width
23.88"23.88"14.88"23.875"
Height
31.88"34.25"34.25"34"
Depth
23.88"23.88"23.88"23.25"