ID # 3167218Model # TUWADA-24-LS-A~027-H05
Food Safety Certified
YesYes----
Outdoor Rated
YesYes----
Door Color
BlackOverlay Panel Ready----
Temperature Range
40 - 65 Degrees40 - 65 Degrees45 - 65 Degrees40 - 68 Degrees
Commercial
YesYesNoNo
Cutout Width
24"24"24"--
Shelf Material
WireGlassWireVinyl Coated Steel W/Stainless Steel Front
Amps
0.8 Amp1.9 Amp1.9 Amps1.9 Amps
Lock
NoNoYesYes
Glass Door
NoYesYesYes
Configuration
Built-InBuilt-InFreestandingFreestanding
Humidity Control
NoNo----
Width
23.88"23.88"23.875"23.875"
Height
31.88"34.25"34.25"34"
Depth
23.88"23.88"24"23.25"