ID # 3167155Model # TUBADA-24-RS-A~027-H04
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
12-16 Weeks
Food Safety Certified
YesYes----
Outdoor Rated
YesYes----
Door Color
BlackStainless Steel----
Temperature Range
33 - 47 Degrees33 - 47 Degrees33 - 48 Degrees33 - 48 Degrees
Commercial
YesYesNoNo
Cutout Width
24"24"----
Cutout Height
32"34 1/2"----
Shelf Material
WireGlassStainless SteelWire
Amps
0.8 Amp1.9 Amp1.8 Amps1.8 Amps
Hinge Type
Field ReversibleLeft HingeRight HingeRight Hinge
Lock
NoYesNoYes
Cutout Depth
24"24"----
Glass Door
NoYesYesYes
Configuration
Built-InBuilt-InFreestandingFreestanding
Humidity Control
NoNo----
Width
23.88"23.88"14.875"23.875"
Height
31.88"34.25"34.3125"34"
Depth
23.88"23.88"22.5"23.25"