ID # 3167023Model # TWC-15-R-OG-C~DSK-030-H04
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
12-16 Weeks
Food Safety Certified
YesYesYes--
Outdoor Rated
YesYesYes--
Door Color
WhiteOverlay Panel ReadyStainless Steel--
Temperature Range
40 - 65 Degrees40 - 65 Degrees40 - 65 Degrees40 - 68 Degrees
Commercial
YesYesYesNo
Cutout Width
15"24"15"--
Cutout Height
34 1/2"34 1/2"34 1/2"--
Bottle Capacity
Cabinet Color
BlackBlackStainless SteelStainless Steel
Exterior Material
Painted MetalPainted MetalStainless SteelStainless Steel
Shelf Material
GlassGlassGlassVinyl Coated Steel W/Stainless Steel Front
Amps
1.9 Amp1.9 Amp1.9 Amp1.9 Amps
Hinge Type
Right HingeLeft HingeRight HingeRight Hinge
Cutout Depth
24"24"24"--
Glass Door
YesYesYesNo
Configuration
Built-InBuilt-InBuilt-InFreestanding
Humidity Control
NoNoNo--
Width
14.88"23.88"14.88"23.875"
Height
34.25"34.25"34.25"34"
Depth
23.88"23.88"23.88"23.25"