ID # 3166891Model # TWC-15-R-OP-C
True 15 Inch 23 Bottle Right Hinge Outdoor Wine Cabinet - Overlay Ready - TWC-15-R-OP-C
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
8-12 Weeks
Door Color
Overlay Panel ReadyOverlay Panel ReadyOverlay Panel ReadyStainless Steel
Temperature Range
40 - 65 Degrees40 - 65 Degrees40 - 65 Degrees40 - 65 Degrees
Cutout Width
15"24"24"15"
Cutout Height
34 1/2"34 1/2"32"34 1/2"
Bottle Capacity
Cabinet Color
BlackBlackBlackStainless Steel
Exterior Material
Painted MetalPainted MetalPainted MetalStainless Steel
Shelf Material
GlassGlassWireGlass
Amps
1.9 Amp1.9 Amp0.8 Amp1.9 Amp
Hinge Type
Right HingeLeft HingeField ReversibleRight Hinge
Lock
NoNoNoYes
Cutout Depth
24"24"24"24"
Glass Door
NoYesYesYes
Configuration
Built-InBuilt-InBuilt-InBuilt-In
Width
14.88"23.88"23.88"14.88"
Height
34.25"34.25"31.88"34.25"
Depth
23.88"23.88"23.88"23.88"