ID # 3166885Model # TWC-15-L-SG-C
True 15 Inch 23 Bottle Left Hinge Glass Door Outdoor Wine Cabinet - Stainless Steel - TWC-15-L-SG-C
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
3-4 Weeks
Door Color
Stainless SteelOverlay Panel ReadyOverlay Panel ReadyStainless Steel
Temperature Range
40 - 65 Degrees40 - 65 Degrees40 - 65 Degrees40 - 65 Degrees
Cutout Width
15"24"24"15"
Cutout Height
34 1/2"34 1/2"32"34 1/2"
Can Capacity
147------
Bottle Capacity
Cabinet Color
Stainless SteelBlackBlackStainless Steel
Exterior Material
Stainless SteelPainted MetalPainted MetalStainless Steel
Shelf Material
GlassGlassWireGlass
Amps
1.9 Amp1.9 Amp0.8 Amp1.9 Amp
Hinge Type
Left HingeLeft HingeField ReversibleRight Hinge
Lock
YesNoNoYes
Cutout Depth
24"24"24"24"
Configuration
Built-InBuilt-InBuilt-InBuilt-In
Width
14.88"23.88"23.88"14.88"
Height
34.25"34.25"31.88"34.25"
Depth
23.88"23.88"23.88"23.88"