ID # 3142626Model # ALXE-30SZ-LP-S4005
Collection
ALXET-SeriesSeries 7Professional
Size
Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")
Primary Color
PurpleStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Cutout Width
28 1/2"28"34 1/2"29"
Cutout Depth
23"23"22 3/4"24 1/2"
Total Cooking Capacity
542 Sq. Inches540 Sq. Inches--840 Sq. Inches
Cooking Grid Dimensions
27 1/4 X 19"27 X 20"32 1/4 X 20 1/4"27 X 21"
Width
30"30.06"41.625"30"
Height
26"23.45"24.25"25"
Depth
26.81"27.09"26.625"27.88"