ID # 3109365Model # DHTG32-WN
Delta Heat 32-Inch Built-In Natural Gas Teppanyaki Griddle - White Control Panel - DHTG32-WN
  • Commercially powder coated white 304 stainless steel control panel
Cooking Grid Dimensions
30 X 16"30 X 16"--30 X 16"
Fuel Type
Natural GasNatural GasNatural GasNatural Gas
Size
Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")
Hose Included
YesYesNoYes
Commercial
YesYesNoYes
Primary Color
WhiteStainless Steel--Black
Cutout Width
30 1/2"30 1/2"28 1/4"30 1/2"
Cutout Depth
19 3/4"19 3/4"21 7/8"19 3/4"
Total Cooking Capacity
480 Sq. Inches480 Sq. Inches495 Sq. Inches480 Sq. Inches
Grilling Surface Btus
Main Burner Material
304 Stainless Steel304 Stainless SteelStainless Steel304 Stainless Steel
Cooking Grate Material
Stainless SteelStainless SteelCast Stainless SteelStainless Steel
Ignition Type
Continuous SparkContinuous SparkFlame ThrowerContinuous Spark
Flash Tubes
NoNoYesNo
Width
32"32"30"32"
Height
11"11"12"11"
Depth
24"24"28"24"