ID # 3093902Model # HP24RO-4-3LL
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
1-3 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
Offers an industry best full 6-year warranty for peace of mind
  • Perlick's exclusive RAPIDcool forced-air refrigeration system provides industry leading cooling
  • Shelves glide smoothly in and out of cabinet on stainless steel ball bearing glides
  • Temperature range of 33 - 48 Degrees Fahrenheit
Temperature Range
33 - 48 Degrees33 - 47 Degrees34 - 42 Degrees34 - 42 Degrees
Cutout Width
24"24"24"24"
Cutout Height
34 3/8"35"34"34"
Collection
Signature Series------
Hinge Type
Left Hinge--Left Hinge--
Door Type
DoorDrawerDoorDrawer
Glass Door
YesNoNoNo
Lock
YesNoYesYes
Cutout Depth
24"24"27"24"
Defrost Type
AutomaticFrost FreeManual--
Interior Material
Stainless SteelPlasticPlasticPlastic
Shelf Material
Wire--Glass--
Number Of Shelves
3--3--
Refrigerant Type
R-600a--R-134aR-134a
Ambient Temperature Range
40 - 105 Degrees50 - 100 Degrees55 - 115 Degrees--
Volts
115 Volts120 Volts115 Volts120 Volts
Amps
1.9 Amps15 Amps15 Amps15 Amps
ADA Compliant
Sabbath Mode
NoYesNoNo
Width
23.875"23.87"23.875"23.875"
Height
34.25"34"23.75"33.75"
Depth
24"23.72"33.75"21.5"