ID # 3082139Model # 42WARMINGCOMBO
Turbo 42-Inch Door and Warming Drawer Combo - 42WARMINGCOMBO
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
1-3 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
304 stainless steel construction for long-lasting durability
  • Beveled edges for a polished and finished look
  • One drawer for food warming and one drawer for storage
Learning Center
Manufacturer Downloads
Warranty
Refer to manufacturers manual for full warranty details.
Related Departments
Buying Options
Free Shipping
Leaves Warehouse1-3 Business Days
Leaves Warehouse3-5 Business Days
Rebate
View Item
Cut Out Height
19 3/4"18 1/2"19 1/4"19"
Material
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Cut Out Width Range
30" And Up30" And Up30" And Up30" And Up
Cut Out Depth Range
20" And Up20" And Up20" And Up20" And Up
Made in USA
NoYesYesYes
Number Of Doors
1111
Number Of Drawers
Mounting Type
RaisedFlushFlushFlush
Cut Out Width
Cut Out Depth
Width
43"25.75"36"42"
Cut Out Height Range
19 - 20 7/8"21" And Up19 - 20 7/8"19 - 20 7/8"
Includes Trash Bin
No----No
Door And Drawer Combo
YesYesYesYes
Main Category
StorageStorageStorageStorage
Includes Tank Holder
NoNoNoNo
Includes Paper Towel Holder
NoNoNoNo
Primary Color
Orientation
Horizontal/VerticalHorizontal/VerticalHorizontalHorizontal
Hinge Type
Left HingedLeft Hinged----
Height
21.625"31.75"21"23"
Depth
25.25"43.25"25.125"25.656"