ID # 3079436Model # A10-369-2-IND
Magma Marine Induction Non-Stick Nesting Omelette/Saute Pan - A10-369-2-IND
Free Shipping
In Stock | Only 6 left
This item leaves our warehouse within
24 Hours
Frequently Bought Together
Key Features
Mirror polished 18-8 stainless steel resists rust in marine environments
  • Non-stick cooking surface is non-toxic, resists chipping and blistering, and is easy to clean
  • Triple clad bottom retains heat and is compatible with any cooktop, including induction
  • Conveniently nests with other Magma cookware sets for easy storage and for carrying on the go
Related Departments
Current Item
Material
Non Stick
Yes------
Size
10"10"----
Primary Color
StainlessStainlessStainless SteelStainless Steel
Extra Features
NestingNesting----
Accessory Type
CookwareCookwareGrill Organization & PrepGrill Organization & Prep
Food Type
UniversalUniversal----
Item Type
Saute PanColander----
Width
9.8125"10.25"4.8"4.8"
Height
2.6875"4.25"1.5"2.1"
Depth
9.8125"10.25"13.8"7.8"