ID # 3002082Model # EAB30-NG-BU
Aspire By Hestan 30-Inch Built-In Natural Gas Grill - Prince - EAB30-NG-BU
Rebate
Buy an Aspire Grill & Save 15% on Additional Items
Related Departments
Customer Reviews
Be the first to write a review!
Questions & Answers
Question:
Answers:
Hi Andrew, this grill is equipped with a flexible electrical cord with a three-prong grounding plug. The grill is designed for 120 V AC power and must be plugged into GFCI protected circuit. The grill should not be connected to an electrical supply until after gas connections have been made and leak checks performed.
Asked by andrew wilcox | Answered by Rosa
Compare Similar Items
Current Item
Free Shipping
Leaves Warehouse4-6 Weeks
Size
Small (0 - 26")Small (0 - 26")Small (0 - 26")Small (0 - 26")
Primary Color
BlueStainless SteelStainless SteelBlue
Cutout Width
29"29"28 1/4"29"
Quick Ship
NoYesNoNo
Width
30"30"30"30"
Height
27.187"27.187"26.39"27.187"
Depth
28.312"28.312"29.64"28.312"