ID # 3001980Model # AESDR42-BU
Aspire By Hestan 42-Inch Double Drawer And Single Storage Door Combo - Prince - AESDR42-BU
Rebate
Buy an Aspire Grill & Save 15% on Additional Items
  • Alignment-adjustable door hinges
  • This double drawer and single storage door combo features the Prince Hestan signature finish
Related Departments
Current Item
Cut Out Height
19"19 1/4"19 1/4"19 1/4"
Cut Out Width Range
30" And Up30" And Up30" And Up30" And Up
Cut Out Depth Range
20" And Up20" And Up20" And Up20" And Up
Class
PremiumPremiumPremiumPremium
Mounting Type
RaisedFlushFlushFlush
Collection
AspireHestanHestanHestan
Width
42"36"42"42"
Primary Color
BlueStainless SteelStainless SteelBlue
Orientation
HorizontalHorizontalHorizontalHorizontal
Height
21"21"21"21"
Depth
25.125"25.125"25.125"25.125"