ID # 3001947Model # AESDR30-BK
Aspire By Hestan 30-Inch Double Drawer And Single Storage Door Combo - Stealth - AESDR30-BK
Rebate
Buy an Aspire Grill & Save 15% on Additional Items
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
4-6 Weeks
Frequently Bought Together
Key Features
Made in the USA for quality craftsmanship and long lasting durability
  • Recessed Marquise-accented panels pair perfectly with your Aspire grill
  • Durable welded-body stainless steel construction
  • Alignment-adjustable door hinges
  • This double drawer and single storage door combo features the Stealth Hestan signature finish
Related Departments
Free Shipping
Leaves Warehouse1-3 Business Days
View Item
Cut Out Height
19"19 3/4"19 1/4"19 1/4"
Material
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Cut Out Width Range
20 - 29 7/8"30" And Up30" And Up30" And Up
Cut Out Depth Range
20" And Up20" And Up20" And Up20" And Up
Made in USA
YesNoYesYes
Class
Premium--PremiumPremium
Number Of Doors
1111
Number Of Drawers
Mounting Type
RaisedRaisedFlushFlush
Cut Out Width
Cut Out Depth
Collection
Aspire--HestanHestan
Width
30"43"36"42"
Cut Out Height Range
Door And Drawer Combo
YesYesYesYes
Main Category
StorageStorageStorageStorage
Includes Tank Holder
NoNoNoNo
Includes Paper Towel Holder
NoNoNoNo
Primary Color
BlackStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Orientation
HorizontalHorizontal/VerticalHorizontalHorizontal
Height
21"21.625"21"21"
Depth
25.125"25.25"25.125"25.125"