ID # 2958303Model # GMBR30-LP-YW
Hestan 30-Inch Built-In Propane Gas Grill W/ Sear Burner & Rotisserie - Sol - GMBR30-LP-YW
Rebate
Buy a Hestan Grill, Get 15% Off Additional Qualifying Products
  • Durable powder coated stainless steel panels in Sol signature color finish
Fuel Type
PropanePropanePropanePropane
Size
Small (0 - 26")Small (0 - 26")Small (0 - 26")Small (0 - 26")
Infrared Main Burner
One InfraredNot AvailableNot AvailableNot Available
Primary Color
YellowStainless SteelGrayYellow
Cutout Width
29"29"29"29"
Cutout Height
12"12"12"12"
Quick Ship
NoYesYesNo
Width
30"30"30"30"
Height
29.5"29.5"29.5"29.5"
Depth
32.437"32.437"32.437"32.437"