ID # 2958201Model # GMBR30-NG-BU
Hestan 30-Inch Built-In Natural Gas Grill W/ Sear Burner & Rotisserie - Prince - GMBR30-NG-BU
Rebate
Buy a Hestan Grill, Get 15% Off Additional Qualifying Products
  • Durable powder coated stainless steel panels in Prince signature color finish
Fuel Type
Natural GasNatural GasNatural GasNatural Gas
Size
Small (0 - 26")Small (0 - 26")Small (0 - 26")Small (0 - 26")
Infrared Main Burner
One InfraredNot AvailableOne InfraredNot Available
Primary Color
BlueBlueStainless SteelBlack
Cutout Width
29"29"29"29"
Cutout Height
12"12"12"12"
Quick Ship
NoNoYesNo
Width
30"30"30"30"
Height
29.5"29.5"29.5"29.5"
Depth
32.437"32.437"32.437"32.437"