ID # 2912002Model # AXEDSP-30L
Alfresco 30 X 21-Inch Low Profile Sealed Dry Storage Pantry - AXEDSP-30L
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
3-4 Weeks
Frequently Bought Together
Key Features
  • Unbranded look with no logos on pantry is ideal for matching with any brand of grill
  • Stainless steel construction for outstanding durability
  • Two drawers and an adjustable wire shelf for versatile storage options
  • Compact 21-inch tall profile fits conveniently below your grill
Related Departments
Current Item
Cut Out Height
19 3/8"19 3/8"19"19 1/4"
Material
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Cut Out Width Range
20 - 29 7/8"30" And Up30" And Up30" And Up
Cut Out Depth Range
20" And Up20" And Up20" And Up20" And Up
Made in USA
YesYesMade In The USA With Globally Sourced PartsYes
Class
PremiumPremiumPremiumPremium
Number Of Doors
2222
Mounting Type
RaisedRaisedRaisedFlush
Cut Out Width
Cut Out Depth
Collection
AXEAXE--Hestan
Width
29.93"42"36"33.875"
Cut Out Height Range
Includes Trash Bin
NoNo----
Door And Drawer Combo
NoNoNoNo
Main Category
StorageStorageStorageStorage
Includes Tank Holder
NoNo--No
Includes Paper Towel Holder
NoNo--No
Primary Color
Orientation
HorizontalHorizontalHorizontalHorizontal
Storage Type
Shelf & DrawersShelf & DrawersShelf & Drawers--
Height
21"21"20.75"19"
Depth
25.5"25.5"22.5"23.375"