ID # 2542188Model # PFVC48CS
ProFire Vinyl Cover For 48-Inch Gas Freestanding Grills With Side Burner - PFVC48CS
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
5-7 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
Image is of built-in grill cover. Actual cover is for cart model grills.
  • Constructed of heavy duty, black vinyl
  • Grill covers feature an embossed logo on the cover
  • Designed for use with ProFire 48 inch cart model grills with side burner
This ProFire Cover is constructed of heavy duty black vinyl and is designed for use with ProFire 48 inch cart model grills with side burners. All ProFire Grill covers, now feature an embossed name/logo on the cover (not yet pictured).
Related Departments
Free Shipping
Leaves Warehouse5-7 Business Days
Leaves Warehouse3-5 Business Days
Rebate
View Item
Rebate
View Item
Cover Type
Grill CoverGrill CoverGrill CoverGrill Cover
Grill Configuration
FreestandingFreestandingBuilt-InBuilt-In
Cover Width
50"10"----
Cover Depth
27"30"----