ID # 2960436Model # GABR42-NG-WH
Hestan 42-Inch Built-In Natural Gas Grill W/ Rotisserie - Froth - GABR42-NG-WH
Rebate
Buy a Hestan Grill, Get 15% Off Additional Qualifying Products
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
4-6 Weeks
  • Durable powder coated stainless steel panels in Froth signature color finish
Size
Large (34 - 42")Large (34 - 42")Large (34 - 42")Large (34 - 42")
Primary Color
WhiteStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Cutout Depth
23 1/2"23 1/2"23"23"
Cooking Grid Dimensions
36 1/2 X 21 3/16"36 1/2 X 21 3/16"37 3/4 X 19"31 3/4 X 19"
Width
42"42"42.00"36.00"
Height
29.5"29.5"26.06"26.06"
Depth
32.437"32.437"27.19"27.19"